Setur Kuşadası Marina

image

Setur Kuşadası Marina

Ege’de antik dünyanın en iyi korunmuş ve en ünlü kentlerinden biri olan Efes’e, dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı’na, Meryemana Evi’ne ve St.John Kilisesi’ne en yakın olabileceğiniz marina. Dünyanın en ünlü operatörlerinin kruvaziyer güzergahlarında bulunan bir alışveriş ve turizm merkezi. Eşsiz doğal güzellikler, otantik el sanatları, çok zengin ve hareketli bir dünya. Setur Marinaları kalite standartları ile hem marina yaşantısında hem de teknik destekte kusursuz servis. Ege’nin bu büyük marinasının içinde büyük bir dinginlik ve huzur bulurken, biraz ötede, Kuşadası’nda hızlı ve eğlenceli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Setur Kuşadası Marina, Ege’nin ünlü tarihi ve turistik ilgi odaklarına en yakın konumlanmış marinadır. Efes Antik şehri, Meryemana Evi, St.John Kilisesi ve Artemis Tapınağı’nın yanısıra, Afrodit ve Apollon Tapınakları, Milet ve Priene Antik Kentleri her gün 07:30 - 17:30 saatleri arasında ziyaretçilerini konuk eder. Kuşadası’na 37 km. uzaklıktaki Güzelçamlı (Kalamaki) Milli Parkı doğal güzelliği ile ünlü piknik ve gezi alanları arasındadır. Marina ve çevresinin balık tutmaya elverişli olmasının yanısıra özellikle kış aylarında balık tutma turları düzenlenir. Marinanın kurulu bulunduğu bölgenin en ünlü ürünleri incir, üzüm ve zeytindir. Ayrıca Türk halıları, elişleri, mücevher, vb. çok ilgi çekmektedir.

Ayrıca Kuşadası’nda Kadınlar Denizi, Kuştur Plajları ve incecik sedefli kumu ile tanınan Pamucak Sahilleri denize girmek için son derece keyifli seçenekler arasındadır. Marina bünyesindeki dalış okulunun özel dalma turları vardır. Kuşadası ve yakın çevrede bulunan bulunan aquaparklarda, sahillerde ve sayısız turistik tesiste her türlü su sporu yapmak mümkündür.

45 ton boat mover – tekne taşıyıcı ve 162 m yeni yüzer iskele 2011 yılında hizmete girmiştir. Devam etmekte olan modernizasyon yatırımı tamamlandığında Kuşadası Marina 5 altın çapalı bir marinaya dönüşecektir. Ayrıca, Kuşadası Marina yatçılarının yurtdışı giriş / yurtdışı çıkış işlemleri gibi  zorunlu yapması gereken pasaport kontrolü yapabileceği önemli  marinalardandır. Kuşadası’nın iklimi yazları sıcak ve nemsiz kışları ılık olması ve beldede 12 ay yaşam canlılığı yatçıların sürekli konaklama merkezi haline gelmiştir.

Son olarak  İzmir uluslar arası hava alanının yaz -  kış açık ve  75 km  gibi yakınlığı  yerli ve özellikle yabancı yatçıların tercih nedenidir.

37°52'06.5"N 27°15'37.7"E

Giriş Fenerleri
G.Fl.(2) 4.0 sn. (0,5 on + 1,0 off +0,5 on +2,0 off)

Çağrı Kodları
VHF 73 “ Setur Marina '' 16

Hakim Rüzgarlar
Kuzey, Kuzeybatı

Telefon
+90 256 618 14 60

Fax
+90 256 618 14 64

E-Posta
kusadasi@seturmarinas.com

Web
www.seturmarinas.com